سورنا

اهمیت بروزرسانی محتوای قدیمی سایت ها

22/دی/1397
مقالات آموزشی -
بدون دیدگاه

اهمیت بروزرسانی محتوای قدیمی سایت ها : تولید محتوای سایت یکی از مؤثرترین فاکتورها در سئو سایت می باشد. البته کیفیت محتوا قطعاً خیلی مهم است. علاوه بر تولید محتوای جدید، به روز رسانی محتوای قدیمی سایت از اهمیت بالایی برخودار است. جالب است که بدانید، به روز رسانی مطالب سایت نسبت به تولید محتوای جدید از اهمیت بالاتری برخوردار است. چون به روز رسانی ها نشان می دهد سایت شما دارای فعالیت مسمتر می باشد و این کار باعث پویایی وب سایت می گردد. بنابراین سعی کنید علاوه بر انتشار مطالب جدید، محتوای قدیمی سایت را نیز به روز کنید زیرا این کار توسط موتورهای جستجو قابل تشخیص است و می تواند در رتبه سایت شما تأثیر مثبت بگذارد.بروزرسانی محتوا های قدیمی چقدر اهمیت دارد ؟

یکی از دلایل بروز رسانی محتوا کسب رتبه بهتر در گوگل است. تصور کنید کاربران اینترنتی توسط کلمات کلیدی به کار رفته در محتوای شما سایت شما را توسط گوگل پیدا کنند و وارد یکی از صفحات مقالات شما می شوند. هنگامی که کاربر به تاریخ چند سال پیش مقاله نگاه بیندازد و ببیند محتوایی که در آن صفحه است خیلی قدیمی و برای چند سال پیش است قطعا سایت شما را ترک خواهد کرد .

اهمیت محتوا نویسی، بازاریابی محتوا و بروزرسانی محتوا بر هیچ کسی پوشیده نیست. امروزه محتوا به یکی از مهم‌ترین عوامل در رشد و افزایش ترافیک یک وب‌ سایت مبدل شده است. اما گاهی نیاز نیست که همواره سعی در تولید محتوای تازه داشته باشیم. گاهی می‌توان با بروزرسانی و غنی‌تر کردن محتوای محصولات قدیمی یک محتوای عالی تولید کرد و ترافیک سایت را افزایش داد. بروزرسانی محتوای قدیمی فرصتی است که می‌تواند ترافیکی قابل توجه را برای سایت شما به ارمغان بیاورد

کدام مطالب نیاز به بروزرسانی دارند ؟

برای انتخاب یک محتوا یا محصول برای بروزسانی اولین قدم این است که با استفاده از آمارگیر خود مانند گوگل آنالیتیک پر ترافیک ترین مطالب خود را مشخص کنید. آنگاه مطالب خود را بر اساس تاریخ انتشار مرتب کرده تا بتوانید تشخیص دهید چه مطلبی با چه تعداد ورودی و در چه تاریخی به ثبت رسیده است . بهترین انتخاب‌ها برای بروزرسانی همین محتواها هستند که از لحاظ ترافیک بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و از لحاظ تاریخ انتشار قدیمی‌تر هستند.

راه بعدی برای انتخاب محتوا برای بروزرسانی این است که شما محتواهای قدیمی خود را که برای کلمات کلیدی خاصی منتشر شده‌اند مشخص کرده و مقدار سرچ آن کلمات را در گوگل به دست آورید. اگر محتوایی تولید کرده‌اید که با کلمات کلیدی هدف سرچ قابل توجهی در گوگل دارد اما ترافیک قابل توجهی برای سایت شما به دست نیاورده می‌تواند به عنوان کاندید بروزرسانی انتخاب شود تا شما را به هدف خود که افزایش ترافیک از کلمات کلیدی هدف آن مطلب است برساند.

چه مواردی را برای بروزرسانی سایت ها باید در نظر بگیریم ؟

بروزرسانی محتوا: در بروزرسانی محتوا، تمامی مطالب نوشتاری که در وب سایت بارگذاری شده، بازنویسی، غلط گیری، کاهش یا افزایش داده می‎شوند. به عبارت دیگر، در زمان تولید محتوا، ممکن است برخی نکات از نظر دور بماند، اطلاعات در مورد یک موضوع تغییر کنند و یا اطلاعات و دیتاهای جدید به آن اضافه شود. به همین دلیل بروزرسانی محتوای نوشتاری ضرورت پیدا می‎کند.

بروزرسانی لینکها: زمانی که از لینک‎ها‎ صبحت می‎شود، می‎تواند لینک درون سایت و یا خارج از سایت باشد. برای آپدیت کردن لینک‎ها‎، ابتدا به آنالیز سایت نیاز داریم. با بررسی لینک‎ها‎ی که وارد سایت شده اند و همچنین تجزیه و تحلیل صفحات پیوند داده شده، لینک‎ها‎ی شکسته و بی اعتبار حذف و به جای آن از لینک‎ها‎ی جدید استفاده می‎شود. همچنین می‎توان جای لینک‎ها‎ی صفحات داخلی و لینک‎ها‎ی خارجی را تعویض نمود.

بروزرسانی عناوین: عناوین مهمترین بخش یک محتوا را تشکیل می‎دهند که قبل از هر چیز در اختیار کاربران قرار می‎گیرند، به همین دلیل باید دقیق و منطبق با محتواها بیان شوند. از سوی دیگر کپی بودن عناوین از میزان رتبه سایت می‎کاهد. بنابراین بررسی عنوان‎ها‎ی کپی شده و یا بی‎کیفیت یکی دیگر از روش های آپدیت سایت می‎باشد. باید توجه داشت که عناوین جدید نباید در تضاد با عناوین قبلی باشند. بلکه باید میان عناوین جدید و قدیم، همخوانی و شباهت وجود داشته باشد.

بروزرسانی کلمات کلیدی: موتورهای جستجو با توجه به خواست و نیاز کاربران، کلمات کلیدی را انتخاب می‎کنند. برای آپدیت نمودن وب سایت، بررسی کلمات کلیدی باید با آنالیز سایت همراه شود. به این معنا که با تجزیه و تحلیل سایت و عملکرد رقبا، کلمات کلیدی مهم را شناسایی و سپس با آپدیت نمودن وب سایت، آنها را جایگزین کلمات کلیدی قبلی ‎کرد.

کانون سورنا یکی از شرکت های با تجربه و فعال در این حوزه می باشد . کانون سورنا تضمین کننده افزایش فروش شما از طریق سئو و بهینه سازی وب سایت و تبلیغات هدفمند اینترنتی به وسیله ابزارهای جدید ایمیل مارکتینگ ، پیامک ، تبلیغات بنری در وب سایت ها ، تبلیغات در گوگل می باشد.

 

برچسب ها: بروزرسانی محتوا های کدام مطالب نیاز به ب اهمیت بروزرسانی محتو چه مواردی را برای بردیدگاه
دیدگاه شما :