سورنا

الگوریتم باغ وحشی سئو در گوگل22

14/مهر/1397
مقالات آموزشی -
فتوشاپ -
آموزش پریمیر -
بدون دیدگاه

الگوریتم باغ وحشی سئو در گوگل ط

الگوریتم باغ وحشی سئو در گوگل : سئو مخفف سه کلمه optimization Search engine  میباشد و به معنی بهینه سازی صفحات وب برای موتورهای جستجو است .امروزه اگر یک وب سایت بخواهد در گوگل به عنوان نتایج اول نمایش داده شود باید به قوانین سئو احترام گذاشته و بخش گستردهای از آن قوانین را در وب سایت اش رعایت نماید

.با توجه به پیشرفت روزافزون دنیای وب وافزایش بیشمار وبسایت ها اکنون دیگر به سادگی نمیتوان پا در عرصه تجارت آنلاین ومطرح شدن در دنیای وب گذاشت، اگر بخواهید یک وب سایت داشته باشید که بازدید روزانه قابل توجهی و یا فروش بالایی داشته باشد قطعا نیاز دارید تا در موتورهای جستجو نیز حضورداشته باشید

باغ وحش گوگل چیست؟
شاید در ابتدا برای شما این جمله کمی عجیب به نظر برسد اما باید بگویم نامگذاری الگوریتمهای جدید گوگل با نامهای حیوانات باعث شده است تا یک باغ وحش از الگوریتم های مختلف را برای بهینه سازی یک وب سایت مدنظر قرار دهیم.
الگوریتم های پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار تا به امروز تنها حیوانات این باغ وحش هستند و با توجه به ادامه این روند بدیهی است در آینده حیوانات دیگری نیز به آن اضافه خواهد شد. البته جدیدا صحبت از الگوریتم جدیدی نیز مطرح شده است که کبوتر نام دارد.
آشنایی با این الگوریتم ها امروزه برای هر شخصی که یک وب سایت دارد یک ضرورت تلقی میشود، زیرا اگر قوانین پاندا یا پنگوئن و یا مرغ مگس خوار را رعایت نکنید به زودی توسط این حیوانات از دنیای وب محو خواهید شد.
گوگل پاندا:
نام الگوریتم جدید شرکت گوگل در رتبه بندی صفحات است که برای اولین بار در فوریه 2011آغاز به کارکرد. این الگوریتم نتایج جستجو را تا حدی تغییر داده و به شدت با متن های کپی شده و کم ارزش مبارزه می کند. در فروردین ماه 1391بود که تأثیرات این الگوریتم روی زبان پارسی توسط مدیران سایتهای ایرانی نیز مشاهده شد و این موضوع باعث گردید سایتهایی که متن دیگر سایتها را کپی میکردند در نتایج گوگل به شدت افت کنند و یا حذف شوند.

گوگل پنگوئن:

گوگل پنگوئن الگوریتم جدید گوگل است که در تاریخ 24آوریل سال 2012منتشر شد. هدف از این الگوریتم جدید برخورد با وبسایت هایی می باشد که در آنها اصولی که گوگل به آنها اعتقاد دارد رعایت نشده است.
این الگوریتم موجب شد تا بسیاری از وب سایتهای مطرح دنیا که به صورت نامتعارف در صفحاتنخست گوگل بودند را پیدا کند و به رده های پایین بکشاند لازم به ذکراست که بسیاری از این وب سایتها خوب بودند ولی به دلیل تبادل لینک نادرست با وب سایتهای کم اهمیت رتبه خود را ازدست دادند یا به عنوان سایت های اسپم شناخته شده اند.
الگوریتم پنگوئن در واقع با لینک سازی ضعیف و بهینه سازی نادرست به شدت مبارزه میکند. گوگل تأکید دارد این الگوریتم جهت پاکسازی سایتها و پاداش دادن به سایتهای درست و باکیفیت بالا منتشر شده است. لینک سازی دارای اصول و قوانینی می باشد که گوگل با آن بسیار هم سازش خواهد داشت اما اگر به عنوان مثال سعی کنید لینکهای بسیاری را خریداری کنید و یا از سایتهایی که لینک می فروشند لینکهای با مدت محدود بگیرید آنجاست که پنگوئن به سراغ شما خواهد آمد و بر خلاف تصور شما افت بسیار شدید در نتایج گوگل خواهید داشت

گوگل مرغ مگس خوار:
مرغ مگس خوار بر خلاف دو الگوریتم قبلی یک افزونه ضد اسپم نیست بلکه افزونه ای برای تجزیه و تحلیل عباراتی است که کاربران آنها را جستجو میکنند. گوگل با این کار میتواند نتایج بهتری را به کاربران نمایش دهد. در واقع الگوریتم جدید گوگل تأثیری در نتایج رتبه بندی به ً طور مستقیم ندارد و صرفا عباراتی را که کاربر جستجو کرده بررسی می کند و بر اساس خواسته های کاربر سعی میکند بهترین نتیجه را نمایش دهد. اما خوب اگر این الگوریتم در نتایج وب سایت تأثیرگذار است پس دیگر نیازی نیست ما برای بهبود سایت مان در این مورد اقدامی انجام دهیم؟

موضوع به همین سادگی هم نیست، مرغ مگس خوار به شدت به بررسی نیازهای کاربران و مواردی که جستجو می کنند اهمیت می دهد، اگر شما هم به این موضوع اهمیت بدهید قطعا توسط مرغ مگس خوار به کاربران بیشتری در گوگل پیشنهاد خواهید شد. این الگوریتم توجه ویژه گوگل به نیاز کاربران و عبارات جستجو شده را نشان میدهد. شما نیز میتوانید با تحلیل عباراتی که کاربران سایت شما به دنبال آن هستند مطالب مفید تری تولید کنید و محتوای خود را طبق عباراتی که مخاطبین شما به دنبال آن هستند تولید نمایید.
در نهایت اگر وب سایت شما توسط گوگل و الگوریتم های آن مورد حمله قرار گرفته است و افت شدیدی داشته اید باز هم راهی برای بازگشت به جایگاه قبلی وجود دارد.

 

برچسب ها: زسطظ یسری سیشز ریسز زسیدیدگاه
دیدگاه شما :