سورنا

اهمیت ویدئو در سئو سایت

4/اسفند/1397
مقالات آموزشی -
بدون دیدگاه

 اهمیت ویدئو در سئو سایت : مهمترین تاثیر را امروزه ویدئوها روی سایت می گذارند. تاجایی که اگر شما ویدئو نداشته باشید از بقیه شرکتها در سئو عقب می افتید. همه ما می دانیم اولین محتوایی که در زمینه اینترنت مورد استفاده قرار گرفت محتوای متنی بود. محتوای متنی علی رغم اینکه بخش اصلی اطلاعات را در دارد اما این اطلاعات ناقص بود. پس؛ بعد از محتوا تصاویر وارد محیط وب شدند. ویدئو یکی از مهمترین مواردی است که می تواند هر مقاله ای را کامل کند و رسایی آن نوشته را به بالاترین سطح افزایش دهد. به همین دلیل موتورهای جستجو و به خصوص موتور جستجوی گوگل اهمیتی ویژه به آن می دهند. طبق تحقیقات، تا انتهای سال 2019 سهم محتوای ویدیویی بیش از 70 درصد خواهد بود.

رعایت چه نکاتی در سئو ویدئو اهمیت دارد ؟

هدف شاخص در ویدئو

تاثیر سئو ویدیو بر افزایش سئو سایت، ویدیو را برای برطرف نمودن نیاز کاربر تولید کنید. چون که اگر برای کاربر مفید باشد نیز برای موتور های جستجو نیز مفید است. سعی کنید از محتوای ویدیو جذاب استفاده نمایید. انتخاب موضوع ویدیو یک بحث بسیار مهم می باشد. در انتخاب موضوع ویدیو بیشتر دقت کنید. از کلمات جذاب و در عین حال ساده و قابل فهم برای کاربر استفاده نمایید.

طول محتوای ویدئویی چقدر باید باشد ؟

مهمترین اصل این است که ویدئو باید کوتاهتر از ۴ دقیقه باشد و همچنین دارای rich video snippets یا همان قطعات کوچک ویدئویی باشد. تمرکز خود را بر این بگذارید که در این مدت زمان بتوانید به صورت کامل محصول خود را معرفی نمایید. چرا که زمان بیشتر از 5 دقیقه می تواند موجب صرف نظر کردن کاربر برای دیدین ویدیو شود. برای محتوای آموزشی هم می توان گفت این شرط صادق است. اما اگر می خواهید یک محتوای ویدیویی طولانی بسازید، سعی کنید مدت زمان آن تقریبا بالای 40 دقیقه باشد و در ابتدای آموزش هم این موضوع را برای کاربران توضیح دهید. درحالت کلی اگر کاربری به مدت 3 یا 4 دقیق بر روی یک محتوای ویدیویی تمرکز کند می توان گفت که این محتوا، مفید بوده است.

کیفیت محتوای ویدئویی در سئو سایت

طمئن باشید ویدیویی که کیفیت نداشته باشد، مورد پسند کاربران قرار نمی گیرد. اگر می خواهید صدای خود را ضبط کنید و در فایل ویدیویی استفاده نمایید، این نکته را به یاد داشته باشید که کیفیت صدای شما باید خوب و واضح باشد.

کدام محل برای بارگذاری ویدئو سایت مناسب است ؟

دو حالت برای بارگذاری ویدیو برای شما وجود دارد. حالت اول استفاده از سرویس های اشتراک ویدیو مانند آپارات، میهن ویدیو، یوتیوب و … می باشد. در این حالت با بارگذاری ویدیو خود در این سایت، یک کد مخصوص برای نمایش در سایت به شما ارائه خواهد شد که با قرار دادن آن در سایت، ویدیو به نمایش در خواهد آمد. حالت دیگر بارگذاری در سرورهای سایت خود شما می باشد. در این حالت کاربر مستقیم ویدیو را از سایت شما مشاهده خواهد نمود.

استفاده از کلمات کلیدی در عنوان ویدیو ها

قبل از نمایش ویدیو در سایت در یک تگ h2 عنوان ویدیو به همراه کلمات کلیدی را قرار دهید. همچنین بعد از قرار دادن ویدیو فضایی را برای نوشتن متن کوتاه در حد یک پاراگراف برای ویدیو، در نظر بگیرید. در انتخاب نام برای ویدیو از کلمات کلیدی مورد نظر استفاده نمایید. همچنین خاصیت Description را برای ویدیو مورد نظر تکمیل نمایید. با اینکار تاثیر ویدیو در سئو سایت افزاش می یابد.

کانون سورنا یکی از شرکت های با تجربه و فعال در این حوزه می باشد . کانون سورنا تضمین کننده افزایش فروش شما از طریق سئو و بهینه سازی وب سایت و تبلیغات هدفمند اینترنتی به وسیله ابزارهای جدید ایمیل مارکتینگ ، پیامک ، تبلیغات بنری در وب سایت ها ، تبلیغات در گوگل می باشد.

 

برچسب ها: تاثیرات تلگرام روی س عواملی که تاثیر مثب عواملی که تاثیرات م مزایای استفاده از ش / طراحی سایت / طراحدیدگاه
دیدگاه شما :