سورنا

تاثیرات تلگرام روی سئو سایت

27/بهمن/1397
مقالات آموزشی -
بدون دیدگاه

تاثیرات تلگرام روی سئو سایت : شبکه های اجتماعی به صورت غیر مستقیم راه و انتخاب مناسبی برای رتبه سایت محسوب می شود . هر سیگنال که از شبکه های اجتماعی دریافت شود در رتبه بندی سایت در نتایج موتورهای جستجو موثر می باشد. سیگنال در شبکه های اجتماعی به فعالیت هایی که در شبکه های اجتماعی انجام می گردد گفته می شود. شبکه های اجتماعی جدا از بحث نوع فعالیت و عملکرد، میتوانند در افزایش بازدید بسیار موثر باشند. شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیمی بر روی سئو سایت ندارند، اما به طور غیر مستقیم تاثیرگذارند. با محبوب شدن در شبکه های اجتماعی و فعالیت در آن ها می توان ترافیک سایت را افزایش داد. هنگامیکه شما در یک شبکه اجتماعی لینک قرار دهید، این لینک توسط ربات های موتورهای جستجو شناخته شده و در تعیین اعتبار سایت شما اهمیت دارد. اگر شبکه اجتماعی و یا سایتی به گوگل امکان دسترسی به اطلاعات موجود در محتوای خود را ندهد طبیعتا گوگل نمی تواند لینک سایت را درون این محتوا تشخیص دهد.
از آنجا که محتویات تلگرام توسط موتورهای جستجو قابل مشاهده نیست، مهمترین شیوه برای افزایش رتبه کسب و کار از نگاه موتورهای جستجو انتقال کاربران از کانال و ربات تلگرام به سوی سایت است.

اما برای اینکه تلگرام بتواند بروی سئو سایت و ترافیک سایت موثر واقع شود، برخی از عوامل باید رعایت شوند . در صورت عدم رعایت این عوامل مسلمما تاثیرت مثبت نخواهد داشت . اما چه عواملی بسیار تاثیر گذارند ؟ با ما همراه باشید در ادامه مطلب :

عواملی که تاثیر مثبت روی سئو سایت دارند

همه پست ها از لحاظ فرم و رنگ و شکل متن یکسان باشند.

استفاده از تصاویر با یک قالب گرافیکی یکسان

ارسال تصاویر کم حجم شده

استفاه از رنگ برند و حک کردن لوگو در تصویر

حتما تصاویر یا نوشته ها با یک تیتر جذاب در زیر آن (و نه در پست بعدی) همراه شود.

حتما لینک سایت با یک خط، فاصله از تیتر و یک خط فاصله از خط آخر (برندینگ لاین) قرار گیرد. این خط های اضافه از خطای انگشت زدن اشتباهی کاربر جلوگیری می کند.

در آخر هر پست با یک خط فاصله از بالا و با علامت @ اسم کانال و یا بات تبلیغ شود. علامت @ باعث تبدیل شدن عنوان کانال یا ربات تلگرام به لینک می شود.

پست ها با توجه به آمار، بهترین زمان جذب مخاطب تعیین شده و در ساعات مشخص ارسال شود. مثلا ۱۲ ظهر و ۶ عصر

در صورتی که آخرین خط با حروف فارسی شروع می شود لازم است بعد از آن در یک خط جدید یک نقطه اضافه شود.

رعایت نسبت قراردادی ۱:۱ یا ۴:۳ یا نسبت های استاندارد دیگر و رعایت همیشگی آن

تگ های Microdata یا Rich Snippets یا Structured Data، باعث بهبود قرائت ماشینی سایت می شوند. با این تگ ها هنگامی که لینک یک خبر در تلگرام قرار می گیرد، تصویر، عنوان و توضیحات آن خبر توسط تلگرام به صورت اتوماتیک از سایت استخراج شده و نمایش می یابد.

استفاده از هشتگ برای دسته بندی مطالب خاص

از مشتریان یا مخاطبان بخواهید با شما مستقیما از طریق یک کاربر تلگرام در ارتباط باشند.

عواملی که تاثیرات منفی روی سئو سایت دارند

 • عدم ارسال متن های طولانی و بیشتر از ۲۵۰ کاراکتر
 • عدم ارسال نوشته هایی که با یک لینک شروع می شوند.
 • عدم ارسال تصاویر با متن حاشیه (Photo Caption) ای که با لینک شروع می شود.
 • عدم ارسال تصاویر بدون متن حاشیه (Photo Caption)
 • عدم ارسال پیام بین ساعت ۱۱ شب تا ۷ صبح
 • عدم ارسال پیام در بازه های زمانی کوتاه

مزایای استفاده از شبکه های اجتماعی در سئو سایت

وقتی صحبت از شبکه‌های اجتماعی می‌شود، علاوه بر رایگان بودن قادر خواهید بود تا با میلیون‌ها نفر در سراسر جهان که از این پلتفرم‌ها استفاده می‌کنند ارتباط برقرار کنید. این ویژگی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا با استفاده صحیح از این شبکه‌ها به تعداد بسیار زیادی مشتری بالقوه در کمترین زمان دست پیدا کنید.

 1. برند شدن وب سایت
 2. معرفی وب سایت خود به کاربران شبکه های اجتماعی
 3. افزایش ترافیک سایت
 4. بهبود رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو
 5. افزایش رتبه الکسا سایت

کانون سورنا یکی از شرکت های با تجربه و فعال در این حوزه می باشد . کانون سورنا تضمین کننده افزایش فروش شما از طریق سئو و بهینه سازی وب سایت و تبلیغات هدفمند اینترنتی به وسیله ابزارهای جدید ایمیل مارکتینگ ، پیامک ، تبلیغات بنری در وب سایت ها ، تبلیغات در گوگل می باشد.

برچسب ها: مزایای استفاده از ش عواملی که تاثیرات م عواملی که تاثیر مثب تاثیرات تلگرام روی س / طراحی سایت / طراحدیدگاه
دیدگاه شما :