سورنا

اینستاگرام چگونه بر سئو سایت تاثیر می گذارد ؟

13/بهمن/1397
مقالات آموزشی -
بدون دیدگاه

اینستاگرام چگونه بر سئو سایت تاثیر می گذارد  ؟ در سال های اخیر یکی از مهم ترین موضوعات مورد بحث در سئو وب سایت ارتباط ارتقا رتبه سایت در گوگل با فعالیت در شبکه های اجتماعی بوده است . برخی معتقدند تعداد اشتراک گذاری محتوا ملاکی برای گوگل به شمار نمی رود و بعضی از کارشناسان هم تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو را بالا می دانند. اما معمولا مشاهده می شود پست هایی که در شبکه های اجتماعی زیاد به اشتراک گذاشته می شوند رتبه بهتری در نتایج گوگل دارند .

تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو سایت و کسب رتبه بهتر گوگل

از سال 2010 ارتباط هایی بین تعداد اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و نتایج گوگل مشاهده شد و برخی متخصصان سئو معتقد هستند که گوگل برای تعیین جایگاه سایت مانند لینک ها به تعداد اشتراک گذاری مطالب (با تاثیری کم تر) نیز توجه می کند . همچنین در لیستی که وب سایت MOZ منتشر کرده است تعداد به اشتراک گذاری مطالب به عنوان عاملی کم تاثیر به حساب آورده شده است.

علاوه بر این گوگل نیز استفاده از تعداد اشتراک گذاری مطالب در الگوریتم خود را منکر شده است. در واقع می توان از مجموع موارد گفته شده این نتیجه را گرفت که گوگل به تعداد اشتراک گذاری مطالب وب سایت در شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک و توئیتر یا سایر شبکه های اجتماعی در رتبه بندی سایت اهمیت زیادی نمی دهد و تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو سایت کم است.

چرا باید در اینستاگرام حضور داشته باشیم ؟

 

قدرت فروش محصولات در اینستاگرام به شدت در حال افزایش است. 

کاربران اینستاگرام در انتهای سال 2017 به 800 میلیون کاربر رسیده اند. تنها فیسبوک با دو میلیارد کاربر و یوتیوب با 1.5 میلیارد کاربر نسبت به اینستاگرام در جایگاه بالاتری از نظر تعداد کاربر قرار دارند.

رشد اینستاگرام در سال 2014 الی 2017، 357% بوده است.

72% کاربران اینستاگرام گزارش داده اند که تصمیم به خرید خود در اینستاگرام را بر اساس چیزی که قبلا در وبسایت ها دیده اند گرفته اند.

اینستاگرام بیشترین تاثیر را نسبت به دیگر پلتفرم ها در خرید کاربران دارد.

 

تاثیر اینستاگرام بر روی سئو سایت

همه ما بخوبی میدانیم که قوی ترین ابزار بازاریابی اینترنتی سئو است. چرا که شما دقیقا مخاطبینی دارید که نیاز یه خدمات شما دارند. اما در کنار سئو، ابزارهایی وجود دارند که نه تنها شما را در امر بازاریابی کمک می کنند، بلکه به سئو سایت شما نیز کمک می کنند. یکی از این موارد، کار در شبکه های اجتماعی است.

بازاریابی در اینستاگرام

اینستاگرام که به یکی از 10 وب سایت پربازدید دنیا تبدیل شده است به یکی از قطب های تجارت الکترونیک تبدیل شده است. این شبکه اجتماعی بیش از 500 میلیون کاربر فعال در سراسر دنیا دارد که باعث شده محبوبیت دوچندانی در امر بازاریابی پیدا کند.

در اینستاگرام می توانید به چند طریق به فعالیت بپردازید. ما در زیر چند نمونه از این موارد را ذکر می کنیم:

  • نخستین کار این است که پیج خودتان را راه اندازی کنید. کافیست وارد قسمت ثبت نام اینستاگرام شوید و مراحل کوتاه آن را سپری کنید. البته فراموش نکنید که اطلاعات پروفایل اینستاگرام خود را بصورت دقیق کامل کنید. لینک وب سایت خود را نیز فراموش نکنید. گام بعدی نیز تبدیل اکانت از حالت معمولی به حالت تجاری یا بیزنس است که باید آن را انجام دهید.
  • می توانید در صفحات دیگر در ازای مبالغی تبلیغات انجام دهید. برای ینکار کافیست صفحات بزرگ را پیدا کنید و از آنها برای تبلیغات درخواست نمایید. این شیوه تبلیغات برای هر کسب و کاری مناسب نیست و باید خودتان بسنجید که آیا کسی از این شیوه استقبال می کند و یا خیر. همچنین در صورتی که توانایی تشخیص این موضوع را ندارید، می توانید با یک تبلیغ که هزینه کمی دارد، از تاثیر آن آگاه شوید.
  • از ربات های آگاه کننده و جذب کننده فالور استفاده نمایید. این ربات ها می توانند روزانه صفحه شما را در معرض دید هزاران نفر قرار دهند.

اینستاگرام چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

  1. گوگل از اطلاعات صفحه اینستاگرام شما، این برداشت را خواهد کرد که شما نه تنها در اینستاگرام بلکه در گوگل نیز شایسته قرار گرفتن در بین بهترین ها هستید
  2. کسانی هستند که مستقیما از صفحه اینستاگرام شما، راهی وب سایت شما می شوند و این مزیتی بزرگ برای سایت شما محسوب می شود.
  3. کسانی نیز هستند که از همان صفحه اینستاگرام مشتری شما خواهند شد. این افراد از طریق اطلاعات تماس شما با شما در ارتباط خواهند بود.

کانون سورنا یکی از شرکت های با تجربه و فعال در این حوزه می باشد . کانون سورنا تضمین کننده افزایش فروش شما از طریق سئو و بهینه سازی وب سایت و تبلیغات هدفمند اینترنتی به وسیله ابزارهای جدید ایمیل مارکتینگ ، پیامک ، تبلیغات بنری در وب سایت ها ، تبلیغات در گوگل می باشد.

 

 
دیدگاه
دیدگاه شما :