سورنا

نکات محتوا برای سئو سایت

6/بهمن/1397
مقالات آموزشی -
بدون دیدگاه

نکات تولید محتوا براساس سئو : یک محتوا بایستی برای افراد نوشته شده باشد، نه برای ربات ها و موتورهای جستجو، هر چقدر هم که اصول سئو را رعایت کرده باشید، اما مادامیکه محتوای شما برای کاربران نوشته نشده باشد و محتوای کاربردی نباشد، برای کاربر مناسب نیست و نتیجه آن افزایش bounce rate سایت خواهد بود. بنابراین محتوایی بنویسید که برای کاربران حیاتی باشد و همه قسمت های مورد نیاز کاربر را در بر داشته باشد.

محتوای خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

سعی کنید زمانیکه محتوا می نویسید، با جزئیات کامل بنویسید، بگونه ای بنویسید که تمام مشکلات و مسائل در آن زمینه و حتی زمینه های مربوطه در آن مساله را توضیح دهید. اجازه دهید خواننده با خواندن مقاله ی شما نیازی به باز کردن صفحات دیگر نداشته باشد، از طرفی برای محتواهای خود از تصاویر مرتبط  و حتی ویدئو استفاده کنید. لازم به ذکر است که هر چقدر هم مطالب شما کامل و با کیفیت و منحصر بفرد باشند، اگر هیچ تصویری در محتوایتان نباشد، خواندن آن برای افراد جذاب نیست. در محتوای خود از تکنیک های تبلیغ نویسی استفاده کنید، سوال ایجاد کنید، از عناوین فرعی استفاده کنید، از معجزه اعداد غافل نشوید و بسیار موارد دیگر،

 

تولید محتوا براساس سئو در حقیقت، نگارش مطلبی جذاب برای موتورهای جستجو می‌باشد.

با رعایت اصول محتوا نویسی برای سئو، شما می‌توانید تولید محتوا براساس سئو را انجام دهید و حساسیت موتورهای جستجو را برای دریافت رتبه بهتر و بالاتر برانگیزید. تولید محتوا امروزه با توجه به گسترش بازاریابی اینترنتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

چقدر با نکات محتوا برای سئو سایت آشنا هستید ؟

نگارش متن مفید برای خواننده با انتخاب بهترین کلید واژه و رعایت اصول محتوا نویسی برای سئو بهترین تعریف برای سئو می‌باشد.

  • عنوان و تیتر مقاله

انتخاب تیتر جذاب برای مخاطب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. پس از جستجوی عنوان مورد نظر توسط کاربران در اینترنت، گزینه‌ای که مخاطب را به سمت وب سایت شما می‌کشاند، عنوان (Title) مطلب درج‌شده، می‌باشد. طبق آمار منتشر شده کاربران به عنوان یا موضوع یک مطلب، 5 برابر بیشتر از متن آن توجه می‌نمایند. یک محتوا نویس حرفه‌ای در ابتدا تیتر مطلب خود را با دقت و تمرکز انتخاب نموده و سپس متن خود را به نگارش درمی‌آورد.

  • انتخاب ایده و هدف

پیش ازتولید محتوا مطالب ایده و هدف کلی خود را مشخص نمایید. یکی از مهم‌ترین نکات تولید محتوا برای سایت، انسجام مطالب می‌باشد. در هر مطلب یک ایده و هدف کلی با توجه به نیاز مخاطبین خود، انتخاب نموده و به تمامی جوانب آن بپردازید.در حقیقت به موضوع اصلی مورد نظر خود به صورت کامل و با ارائه جزئیات بپردازید. از کلی گویی در ارتباط با هدف اصلی متن خود بپرهیزید؛ چرا که این کار باعث می‌شود مخاطبان شما وب سایت و مطالب مندرج در آن را ناکارآمد تلقی نمایند.

  • توضیحات متا (Meta Tag)

از ضروری‌ترین اصول محتوا نویسی برای سئو سایت نگارش توضیحات متا می‌باشد. متا تگ ها در حقیقت چکیده و گزارشی کلی از متن شما می‌باشد که به گوگل برای اعتبار سنجی وب سایت شما کمک می‌نماید. طول توضیحات درج شده در این بخش معمولا بین ۱۵۰_۱۶۰ کاراکتر می‌باشد که بهترین حالت 155 کاراکتر است.

علاوه بر امتیازآور بودن، توضیحات متا پس از جستجوی کلمات کلیدی توسط کاربران در موتورهای جستجو در قسمت زیرین آدرس هر وب سایت، نمایش داده می‌شود؛ مخاطبان با مطالعه متا تگ‌ها انتخاب می‌نمایند که کدام مطلب برایشان مفیدتر بوده و روی آن کلیک می‌کنند. توجه به قدرت توضیحات متا در جذب بازدیدکننده از جمله نکات تولید محتوا می‌باشد.

  • تکرار کلمات کلیدی در متن

کلیدواژه‌های انتخابی در عنوان سئو خود را به شکل تلویحی در متن خود تکرار کنید.تکرار بیش از اندازه کلمات کلیدی نیز اثر منفی در رتبه سایت شما خواهد داشت.در حالت کلی، اگر فراوانی کلمات کلیدی از 5/5 درصد (نسبت به کل کلمات مندرج در متن) بیشتر باشد، گوگل سایت شما را در رتبه‌های پایین‌تری قرار خواهد داد.

  • لینک‌دهی مناسب

یکی از اساسی‌ترین نکات تولید محتوا سایت استفاده از لینک سایر مطالب مرتبط و معتبر در متن می‌باشد.در حقیقت زیربنای اصلی یک متن لینک‌دهی می‌باشد.گوگل به فراوانی اطلاعات مندرج در یک متن امتیاز بیشتری را می‌دهد، با استفاده از لینک‌های معتبر حجم اطلاعات بیشتری را در اختیار خوانندگان قرار خواهید داد.

کانون سورنا یکی از شرکت های با تجربه و فعال در این حوزه می باشد . کانون سورنا تضمین کننده افزایش فروش شما از طریق سئو و بهینه سازی وب سایت و تبلیغات هدفمند اینترنتی به وسیله ابزارهای جدید ایمیل مارکتینگ ، پیامک ، تبلیغات بنری در وب سایت ها ، تبلیغات در گوگل می باشد.

 

برچسب ها: تولید محتوا یکتا محتوای خوب چه ویژگی نکات محتوا برای سئو انتخاب بهترین کلماتدیدگاه
دیدگاه شما :