سورنا

محتوا در سئو چقدر اهمیت دارد ؟

18/دی/1397
مقالات آموزشی -
بدون دیدگاه

محتوا در سئو چقدر اهمیت دارد ؟ در واقع نیازاصلی سایت، محتوای سایت است. امروزه مدیران سایت ها و صاحبان مشاغل و کسب و کارهای اینترنتی، اهمیت تولید محتوا را به خوبی درک کرده اند.

محتوا یکی از قوی‌ترین نشانه‌های رتبه‌بندی گوگل است. با این‌ حال، بسیاری از بازاریابان در تولید محتوای مناسب مشکل دارند. باید بدانید دوره‌ی روزهایی که می‌توانستید با نگارش و انتشار یک پُستِ وبلاگ ۳۰۰کلمه‌ای، رتبه کسب کنید، مدت‌هاست سپری شده است. برای کسب رتبه در SERP (صفحة نتایج موتور جستجو) به محتوایی عالی نیاز دارید.

سئو سایت چیست ؟

ممکن است گاهی اوقات به دنبال اسم یک سایت به خصوص در اینترنت سرچ کرده باشید ولی به نتیجه ی خاصی نرسیده باشد و وارد شدن به سایت تنها از طریق داشتن آدرس و یا لینک ممکن باشد. این موضوع قطعاً برای سایت مورد نظر یک نقطه ضعف محسوب می شود. زیرا سایت ها بر اساس جستجوها می توانند بازدید بیشتری کسب کنند و همین بازدید بیشتر در رتبه بندی سایت و نمایش و سئو سایت نقش مهمی دارد. سئو (seo) به معنای بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو می باشد که بر اساس الگوریتم های خاصی که موتورهای جستجو دارند، سایت ها را رتبه بندی کرده و در صفحات جستجو نشان می دهند.

تولید محتوا چیست و چرا باید محتوا ایجاد کنیم ؟

محتوا به هر متن، عکس، فیلم و ویدئو، وویس و پادکست صوتی و… که در راستای اهداف و برنامه های یک سایت بر روی وب سایت قرار می گیرد گفته می شود. اهمیت تولید محتوا از این جهت است که امروزه تبدیل به یک کار علمی شده است که شرکت ها و افرادی که توانایی نویسندگی در این مورد را دارند، بر اساس اصول و قواعد خاصی که قوانین سئو نامیده می شود انجام می دهند.

بازاریابی محتوا نرخ تبدیل را حدود 6 برابر بیشتر از سایر روش های بازاریابی دیجیتال افزایش می‌دهد. پس از خواندن توصیه های یک وبلاگ، 61 درصد از مصرف کنندگان آنلاین، تصمیم به خرید می‌گیرند. تحقیقات نشان داده است، بازاریابی محتوا باعث افزایش بازدهی کسب و کارها در هر دو جنبه‌ی کمی و کیفیت می‌شود.بررسی ها نشان داده، محتوای ویدئویی می‌تواند کمک بزرگی به بازگشت سرمایه کند و به میزان قابل توجهی سرعت آن را افزایش دهد. وب سایت  HubSpot گزارش داده که بازاریابی محتوای گرافیکی قادر به افزایش دو برابری میانگین نرخ تبدیل سایت (از 6 تا 12٪) است.

 

هدف شما از تولید محتوا چیست ؟

برای کسب رتبه در SERP؛

برای به‌دست‌آوردن لینک؛

برای آموزش به مخاطبان؛

برای هدایت تعاملات اجتماعی؛

برای تولید مشتریان احتمالی (سرنخ‌ها یا لیدها)؛

چه نکاتی را باید در تولید محتوا برای سئو سایت رعایت کنیم ؟

  1. چگالی مناسب را برای درج کلمات کلیدی،داخل متن رعایت کنید
  2. از متن کپی شده،به هیچ وجه استفاده نکنید.
  3. به طور مستمر و منظم مطالب جدید بارگذاری کنید.
  4. همراه متن از عکس استفاده کنید.(اگر عکس تولید شما باشد ارزش دوچندان دارد(
  5. داخل محتوا لینک سازی داخلی ایجاد کنید.
  6. در تایتل محتوایتان از کلمات پر سرچ استفاده کنید

کانون سورنا یکی از شرکت های با تجربه و فعال در این حوزه می باشد . کانون سورنا تضمین کننده افزایش فروش شما از طریق سئو و بهینه سازی وب سایت و تبلیغات هدفمند اینترنتی به وسیله ابزارهای جدید ایمیل مارکتینگ ، پیامک ، تبلیغات بنری در وب سایت ها ، تبلیغات در گوگل می باشد.

.

 

برچسب ها: محتوا در سئو چقدر اه تولید محتوا چیست و چ سئو سایت چیست ؟ چه نکاتی را باید در هدف شما از تولید محتدیدگاه
دیدگاه شما :