سورنا

چگونگی ساخت اپیکیشن

17/آذر/1397
مقالات آموزشی -
بدون دیدگاه

در دنیای تکنولوژی و مجازی امروز  که با اپلیکیشن های مختلف احاطه شده؛ ساخت اپلیکیشن  به دغدغه ای تازه برای کارشناسان حوزه ی دیجیتال  تبدیل شده است. بسیاری از شرکت های توسعه دهنده ی این اپلیکیشن ها ممکن است در سال حتی بیش از بیست تا سی اپلیکیشن نیز به بازار عرضه کنند. اکثر گجت هایی هم که امروزه تولید می شوند باید با یک اپلیکیشن کنترل شوند. از انواع درون ها گرفته تا بسیاری از لوازم خانگی جدید تنها از طریق یک اپلیکیشن موبایل شما قابل کنترل هستند.

اپیکیشن چیست ؟

ابتدا اپلیکیشن ها برای سرگرمی و بازی ساخته شدند . آن ها شامل انواع بازی ها و بسیاری از برنامه های ساده ی کاربردی بودند. اما با گذشت زمان و تغییر نیاز بازار جهانی، طراحان کاربرد های جدیدی برای اپلیکیشن های خود در نظر گرفتند. آن ها با بررسی نیاز های اصلی جامعه مانند کار های بانکی ، غذا خوردن، خرید کردن، نیاز به ورزش کردن و غیره به این نتیجه رسیدند که می توانند با ساخت اپلیکیشن های هدفمند به این نیاز ها پاسخ موثر بدهند.

امروزه اپلیکیشن ها همه جا وجود دارند. در کامپیوتر ها، در گوشی های هوشمند، در مترو و حتی در خانه ی شما. بسیاری از کار های روزمره ی ما از طریق اپلیکیشن ها انجام می شود.

انواع زبان های برنامه نویسی اپلیکیشن کدامند ؟

بان برنامه نویسی Python

پایتون یکی از قدرتمند ترین و کاربردی ترین زبان های برنامه نویسی اپلیکیشن است. در دنیای امروز اهمیت یادگیری پایتون به قدری است که در برخی رشته ها مانند مهندسی نرم افزار آن را تدریس می کنند. از طریق این زبان برنامه نویسی شما می توانید فعالیت هایی نظیر توسعه وب، توسعه اپلیکیشن ها، تولید GUI های دسکتاپ، توسعه نرم افزارهای کاربردی و آنالیز داده های عددی و علمی را انجام دهید. یادگیری این زبان برنامه نویسی نسبتاً راحت است و به شما توصیه می کنیم که اگر قصد ساخت اپلیکیشن حرفه ای را دارید حتماً کار با پایتون را یاد بگیرید.

از اپلیکیشن های معروفی که توسط زبان برنامه نویسی پایتون تولید شده اند می توان به Drobox، Instagram و Youtube اشاره کرد.

زبان برنامه نویسی Java

زبان برنامه نویسی جاوا یکی از قدیمی ترین زبان های برنامه نویسی می باشد. علاوه بر این موضوع، جاوا یکی از پرطرفدارترین زبان های برنامه نویسی به حساب می آید. طبق آمار بدست آمده سرچ سالانه ی جاوا از سایر رقبایش بسیار بیشتر است.  شاید جالب باشد بدانید که سیستم عامل اندروید از طریق جاوا کد نویسی شده است و به همین دلیل شما می توانید از طریق جاوا انواع اپلیکیشن ها را برای سیستم عامل اندروید تولید کنید. همچنین جاوا این قابلیت را به شما می دهد که بتوانید در انواع پلترفرم ها اپلیکیشن بسازید.

از اپلیکیشن هایی که از طریق جاوا برنامه نویسی شده اند می توان به NASA world wind و  ThinkFree cloud office اشاره کرد.

زبان برنامه نویسی PHP

در کنار جاوا، زبان برنامه نویسی PHP یکی از قدیمی ترین زبان های برنامه نویسی است. برخلاف جاوا، PHP در ابتدا تنها برای طراحی سایت استفاده می شد و می توانستید با آن انواع سایت ها را به صورت داینامیک طراحی کنید. اما با پیشرفت فن آوری پدیده ی PHAP ظهور کرد و این قابلیت را به وجود آورد که بتوان از PHP برای ساخت اپلیکیشن حرفه ای استفاده کرد.

PHP یکی از پر استفاده ترین زبان های برنامه نویسی است به طوری که آمار ها نشان می دهند ۷۸٫۶ درصد از برنامه نویسان دنیا  PHP را به عنوان زبان برنامه نویسی اصلی خود قرار داده اند. اینکه شما می توانید با استفاده از زبانه برنامه نویسی PHP علاوه بر اندروید، برای سیستم عامل IOS نیز اپلیکیشن نویسی انجام دهید؛ در این آمار بی تاثیر نیست.

 

برچسب ها: ساخت اپیکیشن طراحی اپیکیشن نحوه ساخت اپیکیشن ساخت اپیکیشن موبایل چگونه اپیکیشن بسازی شرکت ساخت اپیکیشن م زبان برنامه نویسی ادیدگاه
دیدگاه شما :