سورنا

ارسال ایمیل انبوه و ایمیل مارکتینگ

9/شهریور/1396
مقالات آموزشی -
بدون دیدگاه

ایمیل مارکتینگ ، قسمتی از فرایند بازاریابی میباشد. ارسال ایمیل انبوه ، به معنای ارائه و نمایش خدمات و محصولات به طیف خاصی از افراد که در گروه مصرف کننده ی خدمات و محصولات ما میباشد.

در اکثر موارد از ایمیل مارکتینگ برای برند سازی و یا جلب بازدید کننده برای وبسایت و… میباشد.

هدف از ارسال ایمیل مارکتینگ :

ارسال ایمیل با هدف تقویت و افزایش ارتباط مدیران سایت ها و صاحبان مشاغل با مشتریان فعلی و قدیمی و تشویق و ترغیب آنها به مشتریان وفادار و ثابت .

افزودن تبلیغات به ایمیل های فرستاده شده توسط شرکت های دیگر به مشتریان

ارسال ایمیل با هدف جذب مشتریان جدید و متقاعد کردن مشتریان فعلی به خرید محصولات و خدمات

ارسال ایمیل انبوه

مزیت مثبت ارسال ایمیل انبوه

هزینه های کم و پایین : هزینه راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی به کمک ایمیل بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر از سایر روش های تبلیغی میباشد.

بازگشت سریع سرمایه :  داشتن هزینه های پایین به تنهایی مزیت به حساب نمی آید بلکه سود اوری و بازگشت سرمایه است که عامل تعیین کننده ای برای برتری یک روش نسبت به سایر روش های بازاریابی است .

هدفمند بودن :  یکی دیگر از ویژگی های استفاده از ایمیل مارکتینگ ، ارسال هدفمند ان است که اگر بتوانید با روش های علمی و صحیح به لیست ایمیلی از مخاطبانتان دست پیدا کنید ، می توانید بازاریابی تان را هدفمند تر کنید. مثلا تنها برای جوانان یا تنها برای خانم ها یا آقایان یا یک قشر خاصی به بازاریابی بپردازید . اگر اطلاعاتی از قبیل جنس ، سن ، یا علایق مشتریان خود را جمع آوری کنید ، همه چیز را برای اجرای یک کمپین بازاریابی ایمیلی موفق را نیز در اختیار خواهید داشت .

قابلیت اندازه گیری و سنجش : اصلی ترین وجه تمایز استفاده از ایمیل مارکتینگ نسبت به سایر روش های موجود قابلیت اندازه گیری و سنجش آن است . سیستم های معتبر ایمیل مارکتینگ این قابلیت را دارند تا به شما نشان دهند چه تعداد از مخاطبان تان این ایمیل را باز نموده اند، و چه تعداد از آن ها بر روی چه لینک هایی کلیک نمودند.

رابطه ی دو طرفه : برخلاف سایر راه های تبلیغاتی، ارسال ایمیل به شما کمک می کند که با دیگران ارتباط برقرار کنید و آنان را به برند خود وفادارنمایید . شما می توانید این امر را به راحتی با یک استراتژی مناسب بر بستر ایمیل پیاده کنید . مثلا می توانید افرادی را که قبلا به سایت شما مراجعه کرده اند اما خریدی انجام نداده اند یا در گذشته دور تنها یک خرید داشته اند ، مجددا به سایت خود فرا خوانید یا پیشنهاد های ویژه ی خود را برایشان ارسال کنید.

برچسب ها:دیدگاه
دیدگاه شما :