سورنا

تعرفه تبلیغات در گوگل

8/شهریور/1396
مقالات آموزشی -
1

تعرفه تبلیغات در گوگل

شما حتماً تا کنون در وب سایت های مختلف هزینه های مختلفی در زمینه تعرفه تبلیغات در گوگل را مشاهده کرده اید. و از خود پرسیده اید چرا اینقدر مبالغ با یکدیگر متفاوت است و یا حتی شیوه محاسبه آنها با هم فرق دارد/

اصل قضیه بدین شکل است که گوگل با توجه به الگوریتم های خود که بر اساس مباحث علمی طراحی شده است و تلاش نموده است که بسیار دقیق باشد، کلمات مورد نظر شما را آنالیز می نماید. بگذارید با یک مثال مطلب را روشن تر بیان کنم.

به طور مثال کلمه “چاپ مقاله” ، کلمه ای است که وقتی در گوگل جستجو می نماییم رقابت بسیاری در آن وجود دارد ، یعنی افرادیکه با این کلمه وب سایت دارند و مطالبی را نوشته اند بسیار زیاد است،(تا زمان نوشتن این مقاله بیش از یک میلیون نتیجه) و اگر شما بخواهید با کلمه “چاپ مقاله” در سیستم تبلیغات گوگل  google adwords در صفحه اول گوگل حضور داشته باشید باید هزینه هر کلیک شما زیاد تر از همه باشد.

ولی حالا کلمه ای به طور مثال “سرزیپ مشکی گلستان” کل نتایج به دست آمده (تا زمان نوشتن این مقاله زیر نه هزار نتیجه)می باشد، و این یعنی که شما برای اینکه با این کلمه در صدر جستجوی سیستم تبلیغات گوگل قرار بگیرد بسیار کم هزینه خواهد بود.

لازم به ذکر است مباحث زمانی مثل زمانیکه شما در نزدیکی ایام عید یا زمان پایان ترم ها و زمان های این چنینی تبلیغ نمایید هزینه متفاوت است. و همچنین هزینه های دریافتی گوگل در ایران به درهم می باشد و ممکن است یک روز درهم ارزان تر باشد و یک روز گرانتر و این مطلب را نیز فراموش نکنید.

البته این هزینه را خود گوگل به صورت اتوماتیک اعلام می نماید و شرکت ها موظف هستند که این قیمت ها را در اختیار شما قرار دهند.

لذا در نهایت نتیجه می گیریم که وقتی قصد درج تبلیغ در گوگل را داریم باید موارد مختلفی را با شرکتی که ارائه دهنده است هماهنگ نماییم.

جهت ثبت سفارش و مشاوره رایگان و آنالیز وبسایت کسب و کارتان ، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس جاصل فرمایند .

برچسب ها:دیدگاه
fgh
  • 1396/12/5 - 10:25:48

ghjxfgjhxdfj

دیدگاه شما :