سورنا

روش های جدید سئو و بهینه سازی وبسایت

8/شهریور/1396
مقالات آموزشی -
بدون دیدگاه

روش های جدید سئو بر اساس زمان حال و الگوریتم های جدید گوگل دائماً در حال بروز رسانی می باشد و تنها دلیل این کار در نزد گوگل، نمایش بهترین نتایج سایت های کاربردی و مفید و مرتبط برای کاربران می باشد. لذا می بینید که دائماً رتبه سایت ها در حال تغییر و جابجایی می باشد.

برای همین موضوع تصمیم بر این شد که ما در خصوص روش های جدید سئو و بهینه سازی سایت مطالبی را در سورنا، منتشر کنیم تا کاربران سورنا، بدانند که سئو در سورنا، به چه منظور انجام می شود.

حالا ما کلمه قدیم و جدید رو بکار می بریم برای تفکیک زمان است، واگرنه کلاً مگه مبحث سئو چند سال است مطرح شده است که حالا ما بخواهیم کلمه قدیمی را بکار ببریم، البته در دنیای تکنولوژی همین ماه های قبل نیز، قدیم حساب می شود.بگذریم.

طرز نگاه و فکر در سئوی قدیم و جدید

۱- طرز نگاه و فکر در سئوی قدیم و جدید

سئو و بهینه سازی وب سایت در قدیم، تمرکز بروی یک کلمه کلیدی بوده است و ایجاد صفحات مختلف با یک کلمه کلیدی و توجه بیش از حد به رتبه الکسا، البته این روش هنوز هم در نزد گوگل، محترم و ارزشمند است، و به هر حال داشتن رتبه بالای عدد، مثل زیر ۱۰۰۰ میتواند از نظر اعتباری، کسب و کار شما را در نزد افراد، قویتر نشان دهد.

ولی سئو و بهینه سازی وب سایت در شیوه های جدید، تمرکز خود را بر چگونگی درگیر کردن کاربران و مخاطبان با برند، محصول ، خدمات و یا سرویس خاص، قرار داده  است.

اینکه شما به عنوان یک کاربر وارد سایت شوید، همه ساختار یک سایت چیدمان و کاربری آسان و طبقه بندی مناسب داشته باشد، تمامی لینک ها درست هدایت شود، شبکه های اجتماعی شما پاسخگو باشند و ارتباط با مخاطبین را حفظ نمایند، در گذر زمان ۶ ماهه متوجه می شوید که نرخ بازدید واقعی شما و ارتباط کاربران با کسب و کار شما، حفظ شده است.

در روش های جدید سئو این چهار مرحله طی می شود.

۱- تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت و رقبا

۲- تولید محتوای اختصاصی متناسب با نیاز کاربران امروز

۳- بازاریابی در شبکه های اجتماعی ( فیسبوک | تویتر | لینکداین | تلگرام | آپارات | یوتیوپ و اینستاگرام )

۴- پژوهش در کلمات کلیدی وب سایت ( مجموعه از کلمات نه فقط تک کلمه)

کلمات کلیدی

۲- کلمات کلیدی

در سئو و بهینه سازی وب سایت در قدیم، تمرکز بر کلمات کلیدی منحصر به فرد بود، بدین گونه که مثلاً برای یک وب سایتی که در حوزه ترجمه مقالات و … کار انجام می داد ، کلمه “ترجمه” پیشنهاد داده می شد و کار را شروع می کردند.

ولی در سئو جدید، تمرکز بر هدف و مقصود کلمات کلیدی و جستجوی مورد نیاز کاربران و همچنین بر جستجوهای ترکیبی و طولانی، می باشد. و این بدان معنی است که دیگر کاربران تک کلمه را جستجو نمی کنند.

به طور مثلا در حوزه همان وب سایت مثال بالا، به جای کلمه ” ترجمه ” ، کلمات ترکیبی مثل ” انجام ترجمه مقالاتisi ” و یا “ترجمه تخصصی پایان نامه ارشد” پیشنهاد می گردد و کار را به صورت حرفه ای انجام می دهند.

بر اساس آمارهایی که گوگل ارائه داده است، ۷۰ درصد جستجو ها، متعلق به جستجوی کلمات کلیدی طولانی می باشد.

تولید محتوا

۳- تولید و ایجاد محتوا جدید

در روش قدیم سئو، محتوا را برای موتورهای جستجو تنظیم می کردند، تا گوگل را فریب دهند و در صدر جستجو ها قرار بگیرند، ولی این مشکل را گوگل با الگوریتم های مختلف خود، تا حدود زیادی حل نموده است. و یا محتوا را بی ربط با کاربران و هدف آنها تنظیم می کردند، و کلمات کلیدی مختلفی را در مطالب می گنجاندند.

ولی در روش جدید سئو، تولید محتوای جدید، بانگرش حل مشکل واقعی مخاطبان و جذب کاربر واقعی صورت می گیرد. مقالاتی که تنظیم و بهینه سازی می شوند، خود می توانند مورد توجه گوگل قرار بگیرند.

ساخت لینک و گرفتن بک لینک

۴- ساخت لینک و گرفتن بک لینک

ساخت لینک در روش های قدیم سئو، به صورت هرز بوده است، به طوری که به صورت عمده در تعداد زیادی وبلاگ و وبسایت، لینک غیر واقعی می ساختند، و باعث افزایش رتبه می شد، ولی همانطور که گفتیم، سیستم های جدید گوگل، این گونه لینک سازی را کشف و از نتایج حذف می نمایند.

در روش های جدید سئو و بهینه سازی وب سایت، لینک سازی از طریق ایجاد روابط ساخته می شود، چرا که این روابط میتواند لینک های باکیفیت را بسازد.و همان طور که در مقالات قبلی گفته شد، تعداد ۱۰ لینک باکیفیت بهتر از ۳۰ لینک بی کیفیت یا کم کیفیت است.

باز هم سپاس از اینکه مطالب را مطالعه نمودید، امیدوارم که این مطالب بتواند به شما کمک نماید.

کانون تبلیغات سورنا، انجام خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

منابع:

دفتر پژوهش سئو و بهینه سازی سورنا

برچسب ها:دیدگاه
دیدگاه شما :