سورنا

آيا رسانه هاي اجتماعي بر SEO شما تأثير مي گذارد؟

3/بهمن/1398
مقالات آموزشی -
بدون دیدگاه

آيا رسانه هاي اجتماعي بر SEO شما تأثير مي گذارد؟
رسيدگي به رسانه هاي اجتماعي بخش ضروري هر استراتژي بازاريابي است ، اما اين يک بخش اساسي براي هر يک از استراتژي هاي مناسب SEO است. محبوبيت رسانه هاي اجتماعي افزايش يافته است و احتمالاً اين کار را ادامه خواهد داد. اين بدان معناست که Google و ساير موتورهاي جستجو نمي توانند آنها را ناديده بگيرند ، و شما احتمالاً نبايد اينطور باشيد. شما حتي توييت هاي اخير را مشاهده مي کنيد که اکنون در نتايج جستجو ظاهر مي شوند! بنابراين بياييد بحث کنيم: چگونه رسانه هاي اجتماعي بر SEO تأثير مي گذارند؟

آیا رسانه های اجتماعی به سئو سایت کمک می کنند؟

عده ای هنوز بر این اعتقادند که رسانه های اجتماعی به سئو سایت کمک نمی‌کنند و بر آن هیچ تأثیری ندارند. در سال 2010، گوگل و بینگ از سیگنال‌های اجتماعی در رتبه بندی صفحات  برای نتایج خود استفاده کردند. چهار سال بعد، این موضع پس از اینکه توییتر به طور موقت دسترسی گوگل به شبکه اجتماعی خود را مسدود کرد، تغییر کرد. در سال 2014، یکی از مدیران ارشد  سابق گوگل، مت کاتز، یک ویدیو منتشر کرد که نشان  می داد گوگل  نمی تواند به سیگنال هایی تکیه کند که فردا ممکن است وجود نداشته باشند.

این مکانی است که این مبحث متوقف شد. در سال 2014، گوگل به طور عمومی انکار کرد که رسانه های اجتماعی تاثیر مستقیمی در رتبه بندی صفحات دارند.

اما اکنون 2020 است و طی شش سال گذشته چیزهای زیادی تغییر کرده. یک نکته قابل توجه این است که شبکه های اجتماعی در موتورهای جستجو در مقیاس بسیار بزرگتری ظاهر شده اند.

URL های فیس بوک در رتبه بندی  Google.com (U.S.)در 100 مورد برتر است.

URL های توییتر در رتبه بندی  Google.com (U.S.) در 100 مورد برتر است.


مشتريان به دنبال شما هستند


SEO در حال يافتن است ، بنابراين اجازه دهيد با اصول اوليه شروع کنيم. اگر افراد به دنبال شما هستند ، مطمئن شويد که آنها شما را پيدا مي کنند! مشترياني که در مورد نام تجاري شما شنيده اند ممکن است به دنبال شما در رسانه هاي اجتماعي يا حتي از طريق Google باشند. آنها به عنوان يک شرکت حرفه اي يا مارک تجاري انتظار دارند که شما در آنجا باشيد. شما نمي خواهيد که آنها خالي يا بدتر شوند: به فکر تجارت ديگري با نام مشابه باشيد در حالي که فکر مي کنيد شما هستيد. به همين دليل ، ايده خوبي است که ادعاي نمايه هاي خود را داشته باشيد. حتي اگر اکنون قصد استفاده از سيستم عامل را نداريد ، ممکن است در آينده بخواهيد.

 

 

اگر در يک بستر اجتماعي ثبت نام کرده ايد و قصد نداريد به طور فعال نمايه را حفظ کنيد ، به بازديد کنندگان خود اطلاع دهيد بسترهاي نرم افزاري مانند توييتر و فيس بوک اين امکان را دارند که يک توييت يا پستي را درست در بالاي نمايه شما درج کنند. در اين پست توضيح دهيد که اگر شما به طور فعال در آنجا حضور نداريد ، آنها مارک مناسبي را يافتند و بله ، مي توانند به شما برسند. آنها را به وسايل ارتباطي ديگر ، مانند ايميل ، براي آنها آسان کنيد! يکي ديگر از موارد ادعاي نمايه: اگر در آينده تصميم به استفاده از سکوي خود گرفتيد ، آماده رفتن هستيد. رسانه هاي اجتماعي در حال تغيير است ، بنابراين هرگز نمي دانيد ممکن است يا خير.


حساب هاي رسانه اجتماعي خود را تنظيم کنيد

وقتي در سيستم عامل هاي رسانه هاي اجتماعي ثبت نام مي کنيد ، اين کار را با جديت انجام دهيد. از يک آرم با کيفيت بالا استفاده کنيد و تمام زمينه هاي ارائه شده را پر کنيد. اگر فروشگاه هاي فيزيکي داريد: آنها را اضافه کنيد و ساعات کار آنها را شروع کنيد. يک حساب Google براي کسب و کار من به ويژه براي اين با ارزش است! به طور کلي ، اطمينان حاصل کنيد که پروفايل هاي شما حرفه اي و به روز به نظر مي رسند. و: سازگار باشد. از همان نام تجاري موجود در سيستم عامل ها استفاده کنيد ، بنابراين افراد (و موتورهاي جستجو) اين شما را مي شناسند.


حسابهاي اجتماعي که در نتايج جستجو نشان داده مي شوند

آيا مي دانيد وقتي افراد نام تجاري شما را در موتورهاي جستجو جستجو مي کنند ، مي توانيد حساب هاي اجتماعي خود را نشان دهيد؟ به عنوان مثال ، در صفحه دانش Google. در اينجا مثالي از آنچه به نظر مي رسد:
به نظر مي رسد حرفه اي است ، درست است؟ همچنين اعتماد به آن مي افزايد زيرا کاربران شک ندارند که اگر دکمه هاي نمايه را در آنجا کليک کنند ، به حساب اجتماعي شما خواهند رسيد. بيشتر بياموزيد: نحوه اضافه کردن پروفايل هاي اجتماعي به نمودار دانش Google.
آخرين توييت در نتايج جستجو

آنچه ما فکر مي کنيم واقعاً جالب است ، اين است که چگونه Google مرتباً آخرين توييتهاي حساب را نشان مي دهد ، درست بين ساير نتايج جستجو. در اينجا مثالي از يک چرخ فلک به اصطلاح توييت وجود دارد که هنگام جستجوي Google [yoast] نشان مي دهد.

اين يک روش عالي براي نشان دادن مشاغل خود و آنچه در مورد آن هستيد وجود دارد ، در حالي که مردم را مجبور مي کنيد از پروفايل شما بازديد کنند و براي کسب اطلاعات بيشتر دنبال کنند.
فضاي خود را در نتايج جستجو ادعا کنيد

آنچه مهم است: محتوا مانند چرخ و فلک توييت (راه) جاي بيشتري را در نتايج جستجو مي گيرد! در مورد حسابهاي اجتماعي واقعي شما هم همينطور است: آنها هم ظاهر مي شوند. هرچه فضاي بيشتري در نتايج جستجوي برتر ادعا کنيد ، بيشتر نتايج ديگر را پايين مي آوريد. به طور قطع شانس کليک افراد به هر يک از مکان هاي شما در وب را مي دهد!

ترافيک بيشتر به وب سايت شما و مدیریت سایت

اکنون فوايد واقعي ادعا (و ترجيحاً به طور مرتب به روزرساني ، اما اطلاعات بيشتر در مورد پست وبلاگ بعدي) را در حساب هاي رسانه هاي اجتماعي خود مي فهميد ، چگونه اين مسئله را به استراتژي سئو شما متصل مي کند؟ اين ايده بسيار ساده است: اگر افراد در مورد شما صحبت مي کنند ، بصورت آنلاين يا آفلاين ، شما مرتبط هستيد. همانطور که احتمالاً تاکنون مي دانيد ، اين همان چيزي است که موتورهاي جستجو به دنبال آن هستند: Google مي خواهد با بهترين نتايج به کاربران ارائه دهد. آنها عاشق ارائه نتايج جستجو هستند که مي دانند ديگران جالب هستند.

 

بنابراين اگر محتواي وب سايت جذاب خود را در وب سايت خود ارائه مي دهيد ، چرا با مراجعه به آن در مکان هاي ديگر مانند فيس بوک ، آن را حتي بيشتر گسترش نمي دهيد؟ اين محتواي شماست بنابراين به اشتراک گذاري شماست. به مردم کمک کنيد تا شما را کشف کنند! با متقاعد کردن مردم براي کليک کردن براي کسب اطلاعات بيشتر ، مطالعه در مورد آن ، موارد ديگر ، پست هاي رسانه هاي اجتماعي شما مي توانند به طور جدي ترافيک وب سايت شما را افزايش دهند.


آگاهي از برند از طريق رسانه هاي اجتماعي

موفقيت در رسانه هاي اجتماعي باعث افزايش آگاهي از برند مي شود. اگر محتواي عالي را به اشتراک مي گذاريد ، افراد آن تجربه مثبت را به نام و تجربه برند شما متصل مي کنند. آنها ممکن است مطالب شما را به اشتراک بگذارند يا حتي آن را دوست داشته باشند. در هر صورت ، آنها به شما در رسيدن به مخاطبان جديد کمک مي کنند. الگوريتم هاي رسانه هاي اجتماعي مانند محتوايي را که افراد ديگر دوست دارند ، به گسترش بيشتر آن کمک مي کنند. حال اگر اين افراد جديد محتواي شما را ببينند و از آن لذت ببرند ، ممکن است شروع به دنبال شما کنند! آنها شما و محصولات شما ، خدمات يا هر آنچه را که مي خواهيد بدانيد ، آشنا مي شوند.


رسانه هاي اجتماعي و سئو

بسته بندي: ما نمي خواهيم بگوييم که فقط اين واقعيت که شما در رسانه هاي اجتماعي هستيد تأثير مستقيمي در رتبه بندي دارد. اما ، مانند بسياري از عوامل رتبه بندي ، مي تواند به طور غيرمستقيم کمک کند. افزايش آگاهي از مارک ، ترافيک بيشتر ، افرادي که از محتواي شما لذت مي برند ، همه اين موارد مي تواند به موفقيت وب سايت شما کمک کند.

بنابراين مي دانيد که استفاده از رسانه هاي اجتماعي براي برند شما مي تواند پرداخت کند. اما يکي از سخت ترين ، اگر نه سخت ترين ، کار رسانه هاي اجتماعي است: شما روي آنها چه کار مي کنيد؟

قرار است چه نوع محتوا به اشتراک بگذاريد؟  تولید محتوا مساوی با بیشتر دیده شدن : تولید محتوا یکی از بهترین تاکتیک های بازاریابی وب سایت ها است. تولید محتوا ورودی به سایت شما را افزایش می دهد شاید تعجب کنید کنید که چگونه محتوا به فروش و دیده شدن بیشتر کمک میکند، اما باید بدانید این استراتژی حقیقت دارد

چگونه مي توانيد براي تجارت يا وبلاگ خود برنامه رسانه هاي اجتماعي تهيه کنيد؟

چقدر زمان ميبرد؟

ارزششو داره؟

طراحی سایت ؟

ما در يک پست وبلاگ آينده راه اندازي يک استراتژي رسانه هاي اجتماعي را پوشش خواهيم داد ، بنابراين با سورنا همراه باشيد.

برای شروع کار نیاز به کمک دارید؟ کارشناسان بازاریابی و تولید محتوا در سورنا برای کمک به شما در استفاده بیشتر از بازاریابی محتوا و بهینه سازی سایت شما آماده اند. برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

برچسب ها: حساب هاي رسانه اجتماعي خود را تنظيم کنيد طراحی سایت ؟ بازاریابی محتوا و بهینه سازی سایت چگونه مي توانيد براي تجارت يا وبلاگ خود برنامه رسانه هاي اجتماعي تهيه کنيد رسانه هاي اجتماعي آيا رسانه هاي اجتماعي بر SEO شما تأثير مي گذارد؟ آگاهي از برند از طريق رسانه هاي اجتماعي رسانه هاي اجتماعي و سئودیدگاه
دیدگاه شما :